Flawonoidy - związki pełne zdrowia
W obecnych czasach jesteśmy niezwykle narażeni na choroby, spowodowane uszkodzeniami DNA, takie jak: zablokowanie tętnic, Alzheimer, czy liczne nowotwory. Za substancje przyczyniające się do powstania lub nasilenia tych chorób często uznaje się reaktywne formy tlenu (ROS). Powstają one naturalnie podczas różnych reakcji chemicznych w organizmach jako istotny element wielu szlaków metabolicznych, ale niektóre czynniki zewnętrzne mogą przyspieszyć ich powstawanie lub znacznie zwiększyć ich ilość, co niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu i powoduje wiele zniszczeń. Czynnikami powodującymi intensywne tworzenie się ROS są m.in.: ekspozycje na toksyczne substancje chemiczne (pestycydy, zanieczyszczenia), palenie papierosów, spożywanie alkoholu, a także smażonego jedzenia. Wybierając odpowiedni styl życia możemy wzmocnić swój układ odpornościowy i zapanować nad uszkodzeniami w organizmie.
Furanokumaryny – (nie)bezpieczne związki?
Furanokumaryny są specyficzną grupą metabolitów wtórnych, powszechnie występujących w roślinach wyższych, takich jak korzeń lubczyka, owoc kminku, czy owoc cytrusowy. Czy tak powszechnie występujące związki mogą być niebezpieczne?
Zawartość flawonoidów i furanokumaryn w soku z grejpfruta i Citrosept Organic
Przeprowadziliśmy badania zawartości flawonoidów i furanokumaryn w sokach z grejpfruta czerwonego i białego oraz w naszym suplemencie diety Citrosept Organic. Zapoznaj się z wynikami badań.